Rapid SSL neden birçok fimanın ürünlerinden daha ucuz? Yazdır

  • 12

Sertifika sağlayıcılığı esasen bir noterlik hizmetidir. Alan adını ait kamusal anahtarın (CSR) dijital olarak imzalanması iþlemidir. Bir çok sertifika sağlayıcısı bu imzalama işlemi için değişik ücretler talep etmektedir. Bu bir pazarlama ve marka stratejisidir. Bir sertifika sağlayıcısı diğerine göre daha üstün veya güvenli değildir. RapidSSL, Dünyanýn önde gelen Sertifika sağlayıcılarından GeoTrust 'ın bir markasıdır, ve geotrust teminatı altındadır.

CSR İmzalama işlemi, bütün sertifika sağlayıcılar tarafından RSA imzalama algoritması kullanılarak yapılır, bu imzalama işlemi RSA tarafından kriptografik standartlara bağlanmıştır. (PKCS - Public Key Cryptography Standart) ve bütün iþlemler bu standartlara uygun olarak saðlanýr.

Sertifika Sağlayıcı gönderilen CSR kodu , sertifika sağayıcısının özel anahtarı ile imzalanır, imzalanan CSR kodu artık ; "SSL Sertifikası" adını alır.

RSA Patent ve telif hakları nedeni ile, birinci kuşak sertifika sağlayıcılarının PKI yönetim maliyetleri çok yüksek olduğundan 2000 yılından önce endüstride var olan Verisign , Thawte gibi saðlayıcılar yüksek ücretlerle sertifika sağladılar. Birinci kuşak sertifika sağlayıcıları hala yüksek ücretlerle sertifika sağlamaya devam etmektedirler.

2000 yılı sonunda RSA patent ve telif haklarının sona ermesi ve ikinci jenerasyon sertifika sağlayıcıların sektöre girmesi ile birlikte düşük maliyetli sertifika ürünleride piyasada yer bulmaya başladılar.

SSL Sertifikalarýnda olduðu gibi Ebiron Hosting alan adı tescil hizmetinide dünya standartlarının oldukça altında sunmaktadır, Örneğin Verisign hala com, net, org uzantılı alan adlarının tescil servisi için yıllık 25 USD ücret almaktadır, buna karşılık firmamız tamamen aynı olan tescil servisini 7,99 USD karşılığında kullanıcılarına sağlamaktadır. Sonuç olarak sağlanan servis ve kalite aynıdır.


Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

<< Geri

Powered by WHMCompleteSolution