"Saldırgan Site" olarak işaretlenmiş web sitelerini düzeltme/temizleme

Uzun bir süredir web sitelerine zararlı kodlar ekleyerek ziyaretçilerinize ve diğer sitelere bulaşmaya çalışan iframe virüsünden ve kurtulma yollarından daha önce bahsetmiştik.

Google ve diğer bazý güvenlik firmaları sayfalarda iframe ve benzeri zararlı kodlar bulunan web sitelerini "saldırgan site" olarak tanımlamakta ve girişlere izin vermemeye çalışmaktadır. Bundan kurtulmanın yolu öncelikle web sayfalarınızı bu gibi zararlı kodlardan temizlemek ve bu durumunun düzeltilmesi için ilgili firmaların prosodürlerini yerine getirmek.

Uygulanacak Adımlar

 1. Öncelikle yapmanýz gereken web sayfalarını burada anlatıldığı gibi bu gibi zararlý kodlardan temizleyiniz. Bu iþlemi yapmadan ve sayfalarınızda zararlý kod bulunmadığından emin olmadan diğer adımlara geçmeniz bir çözüm sağlamaz!
 2. Google Webmaster Tools sayfasýna giriniz. 
 3. Sitenizi Ekleyin / Add Site Düğmesine tıklayıp sitenizi ekleyin.
 4. Devam / Contune düðmesine basarak devam edin. karşımıza site doğrulamasý çýkacak.
 5. Doðrulama yöntemi olarak "Meta Etiketi" veya "Html Dosyası" seçeneklerininden birini seçerek yönergeleri takip edin.
  Tercihimiz basit olmasý sebebi ile "Html Dosyasý" doðrulamasýný kullanmak. Bu seçeneði seçtiðimizde "google248ebc55e3180ajc.html" gibi bir dosya adý vererek sitemize bu sayfayý koymamýz istenecek.
  Dosyayý oluþturmak için masaüstüne sağ tıklayıp yeni bir metin dosyasý oluþturun. Bu dosyanýn adýný ve uzantýsýný google'un size verdiði dosya adıyla aynı yapın ve dosyası web sitenize gönderin. 
 6. Sitemizi eklediğimizde google bize bu sitenin saldýrdan site olarak tanımlanmış olduğunu gösteren bir uyarı gösterecek ve bu durumdan kurtulmak için önerilerde bulunacak.
 7. "Bu site kötü amaçlı yazılım dağıtıyor olabilir. Daha Fazla Bilgi" bu alandaki Daha Fazla Bilgi linkine tıklayarak "Kötü niyetli yazılımları veya kötü niyetli yazılım bağlantılarını sitemden StopBadware.org'un Web Siteleri için Güvenlik ip Uçlaro doğrultusunda kaldırdığımı onaylıyorum." yazısının yanındaki kutuyu iþaretleyerek aşağıdaki kutucuða "Web sitemden bulunana zararlı kodları temizledim, lütfen bu durumdan sitemi kurtarınız" yazýp  "İnceleme Talebinde Bulunun" düðmesine týklayýnýz.
 8. Gerekli incelemenin ardýndan eðer web sitenizde zararlý kod bulunmuyorsa bu durumdan 3-5 saat içinde kurtulacaksýnýz.
 • Email, SSL
 • 15 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

Plesk Panel Yüklü Sunucularda CDONTS Ayarları

Plesk Panel yüklü Windows tabanlı sunucularda MailEnable yada Merak Mail Server gibi 3....

Wordpress için web.config dosyasý (Windows Sunucular için URL-Rewrite SEO URL)

Windows sunucularda (URL-Rewrite) çalışan Wordpress sistemler için web.config...

Windows sunuculara cdonts kurulumu

Microsoft Windows 2003 sunucularda bu bileşen yüklü olmadığından bu sizin daha sonra...

Powered by WHMCompleteSolution