Dedicated Sunucu

Ebiron, kiralık sunucu hizmetleri için Dell'i tercih etmektedir.

Ebiron tarafından kiralanan Dell PowerEdge serisi sunucuların en önemli özelliği; iDrac Sunucu Yönetim Panelidir. Bu yönetim paneli sayesinde kullanıcılar, kullandıkları kiralık sunucuya hiçbir fiziksel girişim olmaksızın BIOS seviyesinde müdahale edebilir, uzaktaki bir ISO dosyasını sanal CD/DVD sürücüsüne yerleştirebilir, uzaktan işletim sistemi kurulumu ya da sunucuyu yeniden başlatmak gibi işlemleri yapabilir ve sunucuya ait sağlık raporunu görüntüleyebilirler.


 • Dell PowerEdge M620
 • 12x 2.00 Ghz 2x Intel Xeon 6-Core E5-2620 15M L3, Hyper-Threading
  16384 MB RDIMM Bellek
  2x 300 GB 10K Hot-Plug SAS, H710 HW RAID (512MB, Battery)
  Dell iDrac IP KVM / IP Reboot PaneliYedekli A+B (2N) UPS Enerji
  100 Mbit/s Limitsiz İnternet Erişimi
 • 1199.00 TL Aylık
 •   Satın Al
 • Dell PowerEdge M620 II
 • 12x 2.00 Ghz 2x Intel Xeon 6-Core E5-2620 15M L3, Hyper-Threading
  16384 MB RDIMM Bellek
  2x 600 GB 10K Hot-Plug SAS, H710 HW RAID (512MB, Battery)
  Dell iDrac IP KVM / IP Reboot Paneli
  Yedekli A+B (2N) UPS Enerji
  100 Mbit/s Limitsiz İnternet Erişimi
 • 1299.00 TL Aylık
 •   Satın Al
 • Dell PowerEdge R430
 • 8x 2.4 Ghz 2x Intel Xeon 8-Core E5-2630 v3, 20 MB, 9.6 GT/s, Turbo, Hyper-Threading
  32.768 MB RDIMM Bellek
  2x 1200 10K GB 2.5"
  Dell iDrac IP KVM / IP Reboot PaneliYedekli A+B (2N) UPS Enerji
  100 Mbit/s Limitsiz İnternet Erişimi
 • 1699.00 TL Aylık
 •   Satın Al

Dedicated Sunucu Nedir?

%100 olarak size ait olan sunucularda internet erişimi ve donanım birlikte olarak sunduğumuz çözümlerimiz Kiralık Sunucu veya Dedicated Server olarak tanımlanmıştır.

Dedicated Sunucu hizmetlerimizde parça garantisi şirketimiz tarafından sağlanmaktadır, arıza anında bize sorunu ilettiğinizde 1 saat içerisinde arızalı parçalar değiştirilmektedir.

Ebiron'da sunucularınız %99,999 erişim kalitesi ile kesintisiz onlinedir.

Anında Parça Değişimi Garantisi...

Dedicated sunucularınızın tamamı anında parça garantisi kapsamındadır. Arızalanan parçayı bize ilettiğinizde 1 saat içerisinde parçanın değişim garantisi bulunmaktadır. Parça konusunda bir sorun olması durumunda ise sunucunuz tamamen değiştirilerek yeni bir sunucu size sağlanmaktadır.

Anında Kurulum...

Dedicated sunucu hizmetlerimiz hazır stok yapımız sayesinde satın alım itibari ile size teslim edilir, parça değişimi noktasında büyük oranda hazır stok ile istediğiniz özelleştirmeyi yapabilirsiniz. Anında kurulum işletim sistemi kurulumu ve network ayarlarınızı otomatik olarak tamamlamanızı sağlar. Buna ek olarak IPKVM desteğimiz bulunmaktadır.

Yedekli Network!

Ebiron, internet erişim hizmetini yedi farklı internet servis sağlayıcı ile müşterilerine sunmaktadır. Farklı güzergâhlar üzerinden gelen fiber optik kablolar birebir yedekli ve toplam 1,6 Tbit/s kapasiteli yedekli Brocade NetIron XMR 16000’lere bağlanmaktadır. Ebiron Veri Merkezi’nin networkü 10 Gigabit Ethernet ara yüzlerini kullanır. Network’te kullanılan bu yüksek kapasite sayesinde, Ebiron Veri Merkezi müşterilerinin anlık ya da kalıcı yüksek kapasite ihtiyaçlarına ağ üzerinde hiçbir fiziksel ya da yazılımsal değişiklik yapmadan rahatlıkla yanıt verilebilmektedir. Ayrıca ana omurga seviyesindeki tüm network cihazları, birden fazla enerji kaynağı ile beslenmekte, böylece Ebiron omurgası UPS arızalarına dahi direnç gösterebilmektedir.

Bu yedekli ana omurga sayesinde, ihtiyaçlar doğrultusunda -tek servis sağlayıcıdan bağımsız olarak- yedekli internet erişimi sağlanabilmektedir. Veri merkezi omurgasının network katmanında Brocade ürünleri, DDoS Firewall, TCP multiplexing, load balancing gibi işlemler için Brocade’le birlikte, Riorey ve Citrix ürünleri kullanılmaktadır. Kabinlerde kullanılan switch’ler ihtiyaçlara göre, Dell PowerConnect ya da Brocade ürünlerinden seçilmektedir.

7/24 Destek...

Sunucunuz ile ilgili fiziksel işlem talepleri veya merak ettiğiniz konular için Ebiron 7/24 yanınızdadır. Sistem yönetim konusunda destek ihtiyaçlarınızda Sistem Yönetim Hizmetlerimizden servis satın alabilir, arıza veya özel bir ihtiyaç durumunda anında destek bulabilirsiniz. Sistem Yönetim Hizmeti ücretli bir EK servis olup bu konuda uzman teknik ekibimiz 7/24 sizlerden gelecek taleplere cevap vermektedirler.

Powered by WHMCompleteSolution