Sitemin yedeğini nasıl alabilirim?

Site sahipleri yedek dosyalarını ftpden, phpmyadminden ayı ayrıalabildikleri gibi tüm site yedeklerinide plesk panelin "Yedekle" bölümünden alabilirler. Yedekleme işlemi sırasında ve yedekleme işlemi bittikten sonra yaklaşık 15dk boyunca sitenizde Plesk Default sayfası gözükecektir. Bu sayfa bir süre sonra kendiliğinden kalkıp siteniz kaldığı yerden yayına devam edecektir.
"Yedekleme oluştur" butonundan "Yedekleme dosyasını saklama,dowload et" seçeneği ile müşterilerimizin düzenli aralıklarla yedek dosyalarını kendi bilgisayarlarına indirip saklamalarını tavsiye ederiz.
Bu yedek dosyaları sayesinde sitenizde oluşabilecek herhangi bir arıza durumunda sitenizin yedek alındığı tarihteki haline döndürmeniz mümkündür. Yedek dosyası hesabınzdaki ftp dosyalarınız, veritabanlarınız, mail hesaplarınız ve içerikleri gibi bir çok hesabınıza ait özelliğide kapsamaktadır. Yedek alınırken bu içerikler sıkıştıralark alındığıý için yedek dosyası boyutunuzun kullanılan alan boyutunuzdan daha küçük olması olasıdır.

Yedek dosyalarının belirli aralıklarla otomatik olarak alınması istiyorsanız bu işlemide Plesk panelin "Yedekle" bölümündeki "Otomatik Yedekleme Ayarları" bölümümden gerçekleştirebilirsiniz. Burada aylık, haftalık, günlük olarak site yedekleriniz otomatik olarak ftp hesabınızda yada domain yedekleri bölümünde oluþturulmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu yedek dosyalarında boyutları sizin host alanınzdan kullanıldığı için otomatik yedekleme ayarladıysanız bu yedek dosyalarını kendi bilgisayarınıza belirli aralıklarla kaydededip, kaydettiğiniz bu dosyalarýda host alanınýzdan silmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde de kullanılan alan limit boyutunuzu azaltmış olursunuz.
  • Email, SSL
  • 22 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

Programlama Desteği veriyor musunuz?

Firmamız teknik operatörleri, yazdığınız scriptlerdeki problemleri, destek talebiniz...

Sunucularınızda CGI desteği bulunuyor mu?

Sunucularımızda CGI ve FastCGI desteği vardır.

Sitemde SSL kullanabilir miyim?

Satın aldığınız  hosting paketinde SSL aktifse kullanabilirsiniz. Aktif değilse müşteri...

SPAM filtresi nasıll bir verimlilikte çalışıyor?

Anti Spam filtresi ortalama olarak %95 en düşük %90 verimlilikte çalışmaktadır....

Mysql PHP problemleri konusunda destek sağlıyor musunuz?

Evet, özellikle migrasyonunuz esnasında çıkabilecek MySQL karakter encoding...

Powered by WHMCompleteSolution